Shadow

< يک هشدار درباره خدمات مهاجرت به کانادا >

اخيراً بسيار مشاهده می شود افراد زيادی از هم ميهنان تحت تاثير تبليغات نادرست و فريبکارانه افراد يا شرکت های غيرمجار مهاجرتی که دارای هيچگونه مجوزی از نهادهای نظارتی کانادا نيستند، متحمل هزينه های گزافی برای اخذ ويزای پنج ساله چند بار ورود (مالتيپل) می شوند.

با تبليغات نادرست برخی افراد سودجو گول نخوريد. ويزای پنج ساله چند بار ورود (مالتیپل) کانادا قابل تبدیل به اقامت دائم يا مهاجرت نیست. حتی با اين ويزا نمی توان در کانادا کار کرد يا در دانشگاه، مدارس ابتدائی و دبيرستان درس خواند. با اين نوع ويزا تنها می توان به عنوان توريست وارد کانادا شد و حداکثر در کلاس هائی که کمتر از شش ماه طول می کشند (مانند کلاس های آموزش زبان) شرکت نمود. ضمناً اين نوع ويزا تقريباً به راحتی برای متقاضيانی که پرونده خود را بطور کامل، در وبسایت اداره مهاجرت کانادا به صورت آنلاین پر کنند صادر می شود و هزينه دولتی آن تنها صد و هشتاد و پنج دلار کانادا است. ضمناً در فکر ادعای پناهندگی پس از ورود به کانادا نبايد بود چرا که طبق آمارهای موجود، بيش از نود درصد پرونده های پناهندگی اين چنينی در مرحله نخست رد می شود و نه درصد آنها نيز در مرحله استيناف در دادگاه فدرال مردود شناخته می شود. بنابراين شانس پناهندگی کمتر از يک درصد و آن هم مربوط به پرونده هائی واقعی و دارای اسناد و مدارک مثبته کافی است.

مسافرت يا مهاجرت به يک کشور ديگر معمولاً هيجان انگيز است و کشور کانادا از اين قاعده مستثني نيست. اما پيشنهاد مي کنيم قبل از هر اقدامي براي مهاجرت، در باره کشور مقصد خود، شرايط زندگي در آن و فرصتها و تهديدهاي پيش رو، از راههاي مختلف کسب اطلاع نمائيد تا با چشمان باز و دانش کافي نسبت به انتخاب مقصد اقدام و از بروز مشکلات آتي تا حد امکان جلوگيري نمائيد.

متقاضيان مهاجرت در انتخاب بهترين راه از نظر سرعت انجام کار و پائين نگه داشتن هزينه هاي مربوطه دقت  کافي را مبذول  نمايند. از آنجا که روز به روز بر پيچيدگي هاي قوانين مهاجرت در کانادا افزوده مي شود، پيشنهاد مي کنيم از خدمات افراد صاحب صلاحيت و متخصص در اين باره استفاده فرمائيد. مراقب باشيد که تنها وکلاء و مشاورين مهاجرت که داراي پروانه لازم از کانون مشاوران مهاجرت کانادا هستند، مي توانند نمايندگي شما براي انجام امور مربوط به مهاجرت را بر عهده گيرند. اين افراد تحت نظارت دقيق نهادهاي نظارتي مربوطه در کانادا هستند و از پوشش بيمه مسئوليت نيز برخوردارند. بنابراين پول شما در خطر نخواهد بود. قبل از انعقاد قرارداد با افراد يا شرکتهاي ارائه کننده خدمات مهاجرتي، حتماً از عضويت وکيل يا مشاور مهاجرت در کانونهاي مربوطه اطمينان حاصل فرمائيد. (آدرس وبسایت کانون:  https://iccrc-crcic.ca )

برای اطلاعات بيشتر در مورد برخی روش های مهم مهاجرت به کانادا، می توانيد به سايت سازمان مهاجرتی پرستو (parastoo.ca) مراجعه فرمائيد و يا در کانال تلگرامی اين سازمان (https://t.me/hamedshafia ) عضو شويد و يا از طريق ايميل يا تلفن با ما تماس بگيريد.

مهاجرت فرصت های خوب و خطرات بد را به طور بالقوه در خود دارد. حتماً قبل از هر گونه تصمیم گیری، شرایط را دقیقاً بسنجید و سپس تصمیم گیری فرمائید. و هرگز پل های پشت سر خود را خراب نکنید. زیرا:

پرستو ها روزی به خانه باز می گردند.
 

حامد شفيعا
سازمان مهاجرتی پرستو
تلفن کانادا: 
(+1) 6477824838
تلفن ديجيتال رايگان تهران: 
82802081
ايميل:  
piocanada@outlook.com
وبسايت: parastoo.ca