Shadow

پرسش و پاسخ

 

1) آیا برای یک متقاضی می تواند بیش از یک راه برای مهاجرت به کانادا وجود داشته باشد؟

بله. به عنوان مثال برخی از افراد که دارای سوابق تحصیلی و کاری در زمینه های مورد نیاز کانادا هستند و سطح زبان انگلیسی و یا فرانسه آنها خوب است ممکن است بتوانند از طریق روشهائی مانند نیروی کار متخصص یا ماهر به کانادا مهاجرت نمایند. در ضمن همین دسته از افراد ممکن است دارای یک شرکت قابل قبول بازرگانی یا صنعتی و امثال آن باشند که در این صورت ممکن است بتوانند از طریق سرمایه گذاری فدرال یا استانی به کانادا مهاجرت کنند. در این صورت، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام روش برای آنها بهتر است بستگی به میزان هزینه هر روش، سرعت انجام پرونده، سن فرزندان متقاضی و سایر موارد دارد.

 

2) برای بهره گیری از خدمات سازمان مهاجرتی پرستو، چه مراحلی را باید طی کرد؟

در ابتداء باید از طریق پر کردن فرم ارزیابی رایگان همین وبسایت، یا از طریق تماس با ما از طریق ایمیل این سازمان اطلاعات خود را برای ما ارسال فرمائید. معمولاً ظرف دو یا سه روز کاری، ارزیابی اولیه شرایط شما برای مهاجرت انجام و نتیجه آن همراه با برخی اطلاعات دیگر مانند هزینه ها و امثال آن، با ایمیل برایتان ارسال خواهد شد. در صورتی که در این بین نیاز به اطلاعات بیشتری باشد، با شما تماس حاصل خواهد شد.

تنها در صورت اینکه دارای شرایط مهاجرت باشید، قراردادی با شما حاوی تمامی خدمات و هزینه های دولتی و خدماتی منعقد خواهد گردید و بلافاصله پرونده شما در این سازمان تشکیل خواهد شد. سپس اطلاعات تکمیلی از شما اخذ و لیست مدارک مورد نیاز بر اساس آن تنظیم و برای شما ارسال خواهد گردید. به همین ترتیب مراحل بعدی پرونده شما طبق موازین و مقررات دنبال خواهد شد.

 

3) هزینه مهاجرت چقدر است؟

هزینه های دولتی مبالغی هستند که اداره مهاجرت کانادا برای هر روش تعیین کرده است. هزینه خدمات بر اساس نوع پرونده، تعداد اعضای خانواده، تعداد مدارک تحصیلی متقاضی اصلی و بعضاً همسر ایشان و برخی فاکتورهای دیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برای روش نیروی کار متخصص، هزینه دولتی در سال 2014  برای هر شخص بالای هجده سال برابر پانصد و پنجاه دلار کانادا و برای هر عضو خانواده با سن کمتر از هجده سال برابر با یکصد و پنجاه دلار است. هزینه خدمات هم بطور متوسط بین چهار هزار دلار تا شش هزار دلار است. پس از قطعی شدن مهاجرت متقاضی، مبلغ چهارصد و نود دلار برای هر عضو بالای هجده سال خانواده توسط دولت کانادا اخذ می گردد و افراد زیر هجده سال از این هزینه معاف هستند. همین هزینه ها برای برخی روشهای استانی بسیار متفاوت است: هزینه دولت استانی بعضاً برابر با سه هزار دلار به انضمام هزینه های مذکور در بالا برای دولت فدرال است و هزینه خدمات بسته به استان مقصد، روش مورد نظر، نوع بیزنس قبلی و بیزنسی که در کانادا مورد نظر است ممکن است بطور متوسط بالغ بر بیست و پنج هزار دلار تا پنجاه و پنج هزار دلار کانادا باشد.

 

4) برای تشکیل پرونده مهاجرت، بهتر است شوهر متقاضی اصلی باشد یا همسر ایشان؟

این قضیه بطور کامل بستگی به وضعیت زوجین دارد: مثلاً در روشهای مبتنی بر مهارتهای شغلی باید دید کدامیک از زوجین دارای مدرک تحصیلی و سابقه کار مرتبط با مشاغل هستند، کدام مدرک تحصیلی بالاتر و سابقه شغلی بیشتر هستند، کدامیک شرایط سنی مناسبتر و منطبق بر روش مورد نظر دارند و ضمناً کدامیک به لحاظ دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه از وضعیت بهتری برخوردارند. تعیین تکلیف در این مورد، پس از پر کردن فرم ارزیابی رایگان سازمان مهاجرتی پرستو فراهم خواهد بود.